A1 Aile Birleşim Sınavı

A1 Almanca sınavı 4 bölümden oluşmaktadır.

Schreiben (Yazma)

Bu bölümde karşınıza  mektup ve form soruları çıkacaktır. Eğitiminiz tamamlandıktan sonra basit düzeyde mektup yazabilme yetisine sahip olursunuz.

Lesen (Okuma)

Bu bölüm Almanca okuduğunuz cümleleri anlamaya yöneliktir.Sınavda karşınıza çıkan soruları okuyup doğru işaretlemeleri yapmanız gerekmektedir. Eğitiminizin sonunda Basit Almanca metinlerin temel anlamını kavrayacak seviyeye gelmiş olursunuz.

Ders konusu 15 sorudan oluşmaktadır.

Hören (Dinleme)

Bu bölüm konuşulanı anlamak üzerinedir.Sınavda size bir ses kaydı dinletilecek ve kağıt üzerinde doğru işaretlemeleri yapmanız istenilecektir.Eğitiminiz sonunda konuşulan basit düzeyde Almanca cümlelerin temel anlamını kavrayacak seviyeye gelmiş olursunuz.

Ders konusu 15 sorudan oluşmaktadır.

Sprechen (Konuşma)

Sınavın son bölümüdür.Basit düzeyde kendinizi tanıtma , karşınızdaki kişi ile basit diyaloglar kurma üzerinedir. Eğitiminiz sonunda marketten alışveriş yapma , adres sorma vb. cümleleri kurabilecek seviyeye gelirsiniz.

A1 ALMANCA SINAVINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

  • Öncelikle doğru eğitimi aldığınızdan emin olmanız gerekmektedir.
  • Sınav gözetmenlerinin anonslarını dikkatle dinlemelisiniz.
  • Sürenizi iyi kullanmalısınız.
  • Heyecan ve stresten uzak durmalısınız.
  • Kopya sayılabilecek materyalleri üzerinizde bulundurmamalısınız.

Unutmayın ki bu sınav sizin son şansınız değil. Tüm eğitim süreci boyunca yaşayabileceğiniz sorunları bizimle paylaşabilirsiniz. Bu zor süreçte tüm eğitim kadromuz ve danışmanlarımızla birlikte sizlere destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Şimdiden hepinize başarılar diliyoruz.